°MIEJSCA MILOSZA°

PLAC SZCZEPANSKI KRAKOW, 05.2011

MIEJSCA-MILOSZA-STAMP-
.
.
.

.

.

.

.

.

MIEJSCA MIŁOSZA / THE MILOSZ COMPASS, Plac Szczepanski, Krakow, maj 2011 from MILOSH on Vimeo.

Jednym z najbardziej intrygujących wydarzeń związanych z obchodami Roku Czesława Miłosza byla instalacja °Miejsca Miłosza°
Od ponad roku Łuczyński podążał śladami Poety, podróżując po Litwie, USA, Francji i Polsce. Wykorzystując specjalnie zaprojektowany przez siebie 8-kamerowy system „Sensocto” rejestrował pełne panoramiczne obrazy lasów, ulic, miast – wszystkich przestrzeni o których pisał Czesław Miłosz.
Innowacyjna instalacja „Miejsca Miłosza” to rezultat pracy Łuczyńskiego, którą dziś przedstawia krakowskiej publiczności. To dzieło multimedialne, niezwykłe połączenie sztuk, stapiające w jedną całość wybitną literaturę wraz z muzyką, sztukami wizualnymi oraz nowymi mediami. Instalacja, umieszczona na Placu Szczepańskim, w futurystycznej konstrukcji nazywającej się DOMAZING, dzięki wewnętrznemu kolistemu ekranowi i dźwiękowi surround umożliwia publiczności kontemplację przestrzeni w jej nieomal rzeczywistym wymiarze. Widzowie sami kierują całą akcją, odwiedzając miejsca i przeżywając chwile, które dla Czesława Miłosza były szczególnie cenne i ważne.
Koncepcja projektu, kierownictwo artystyczne – Miłosz Łuczyński
Kierownictwo muzyczne i artystyczne – Marek Chołoniewski.
Głos – Tony Miłosz i Krzysztof Globisz
………..

………